KoduKontakt › Artur Retsnik

Artur Retsnik

Lapsepõlves oli meie peres alati olnud loomi, ka koeri. Kui hiljem sain endale saksa lambakoera nimega Alissa, teadsin väga hästi, et teda tuleb kasvatada ja välja õpetada. Sellest ajast saadik olen tegelenud koerte maailma mõistmisega ning enesearendamisega nende eriliste loomade väljaõpetuse ja arusaamise alal.

Kõik algas kuulekuse väljaõpetustega erinevates koolides, ka seminaride ja loengute külastamisega, nii kohalikelt kui ka välismaistelt koolitajatelt (sh Cesar Millan). Huvi aktiivse spordi vastu viis mind kokku agility'ga. Edukalt võistlesin piirkondlikul tasandil nii oma kui ka teiste koertega.

Mitmed ebaõnnestunud katsed kaitse väljaõpetamise alal aitasid koera temperamendist lõplikult aru saada. Alissa osutus väga sõbralikuks ja inimkeskseks. Need omadused on leidnud rakenduse koerateraapia alal ja 2014. aastal hakkasime abikoerte MTÜ liikmeks (peale erikursuse läbimist ja sertifitseerimist), mis annab meile õiguse osaleda erinevates vabatahtlikele mõeldud projektides.

2015. aasta kevadel sain teise koera, nimelt Misha, kes sündis Moskvas betoontehases ja kes tolleks hetkeks oli vahetanud neli perekonda - retriiveri ristand, kirglik kütt, väsimatu uurija hea südamega. Tema edukas ümberkasvatamine on meie pere uhkus.

Selle aja jooksul, mida olen koertega veetnud, jõudsin järelduseni, et koerad vajavad inimese hoolt ja tähelepanu täpselt sama palju, kui inimene vajab suhtlust koeraga.